środa, 1 lipca 2009

HOROSKOP FLAMMARIONA - SELEDYN

Ta subtelna zielonkawa barwa, przypisana przez Flammariona ludziom urodzonym w dniach 30 czerwca - 9 lipca symbolizuje osoby o miękkiej i łagodnej naturze. Są oni na ogół spokojnego usposobienia, ustępliwi, a niektórzy z nich ulegają wpływom silniejszych indywidualności. Łatwo zmieniają zdanie, wielu z nich oznacza się chwiejnością w zamiarach i postanowieniach. Nie lubią podejmować decyzji, rozstrzygać jednoznacznie trudnych problemów, stawiać spraw na ostrzu noża. Seledyny cenią sobie spokój i ciszę. Nie znoszą hałaśliwych manier, podniesionych głosów, stronią od większych zebrań towarzyskich, Najlepiej czują się w gronie życzliwych znajomych.
Występująca wśród tych osób wrodzona nieśmiałość sprawia, że można znać je długo, a nie wiedzieć o cennych zaletach, jakimi są obdarzone. Ludzie ci bowiem są nieocenieni w trudnych chwilach. Kiedy sytuacja wydaje się być beznadziejna - potrafią dodać otuchy, pocieszyć dobrym słowem, nieść duchową , a nawet materialną pomoc. Chętnie opiekują się słabszymi, będącymi w trudnych sytuacjach życiowych, czy po prostu młodszymi.
Zdarza się, że Seledyny mają wiele uzdolnień, których nie rozwijają odpowiednio lub wręcz marnują, co prawdopodobnie wynika z ich niewiary we własne możliwości. Urodzeni w tej dekadzie mają nieraz uzdolnienia muzyczne, niekiedy też manualne. Sprawdzają sie też w zawodach związanych z medycyną i nauczaniem.
Wielu Seledynów ma pociąg do rzeczy niezwykłych i tajemniczych. wierzą w sny, wróżby , a czasami nawet potrafią przepowiadać przyszłość.Mają też wiele intuicji, która pozwala im omijać życiowe rafy.
Seledyny nie odznaczają się szczególna urodą. Niezbyt wysocy, drobnej budowy, o mało wyrazistych rysach. Żyją długo, chociaż nie cieszą się zbyt dobrym zdrowiem. Trapią ich migreny i nerwobóle, a niektórzy maja wyjątkową skłonność do przeziębień.

W dekadzie Seledynu urodzili się, między innymi: George Sand - sławna pisarka francuska, długoletnia przyjaciółka Szopena; Marysieńka Sobieska, która jako małżonka króla Jana Sobieskiego zasłynęła z namiętnej korespondencji, otrzymywanej od swojego męża; Antoine de Saint Exupery - pisarz i lotnik.

Wasza wróżbiarka.

1 komentarz:

Donata pisze...

spod tego znaku nie znam nikogo
miłych wakacji