czwartek, 30 lipca 2009

HOROSKOP FLAMMARIONA - BARWA ŻÓŁTA

W tej dekadzie, przypadającej na dni od 30 lipca do 8 sierpnia i symbolizowanej przez Flammariona barwą żółtą przychodzą na świat ludzie prostolinijni, bezpośredni i szczerzy. Ta ostatnia cecha w połączeniu z wrodzoną prawdomównością sprawia, że nieraz narażają się oni otoczeniu, bowiem nie starając się ukryć swoich poglądów - wypowiadają je otwarcie, wprost i bez ogródek.
Sami z natury uczciwi nie rozumieją, że można postępować inaczej. "Żółci" bowiem nie znoszą cudzego zakłamania, chodzenia krętymi ścieżkami i dwulicowości. Są stali w swych przekonaniach i ich nie zmieniają.
Osoby symbolizowane przez barwę żółtą lubią życie we wszystkich jego przejawach. Cieszą ich zarówno drobne wygody i radości dnia codziennego, jak i istotne zdobycze i osiągnięcia. Mają oni też skłonności do sybarytyzmu. Przywiązują dużą wagę do smacznych potraw, ładnych ubiorów, estetycznie urządzonego mieszkania. Przepadają za wszystkim, co ozdobne, wykwintne i wystawne. Zmysł piękna jest u nich bardzo silny, nieraz mają zamiłowania artystyczne, a niekiedy większe lub mniejsze uzdolnienia w tej dziedzinie.
Urodzeni w tej dekadzie pieniądze cenią sobie jako środek zapewniający życiowe wygody i przyjemności. Zdobycie dobrej pozycji materialnej jednak nie jest dla nich celem samym w sobie. Są hojni aż do rozrzutności. Pieniądze lubią wydawać na siebie i na innych - rozdając prezenty bez szczególnej okazji i jakby z kaprysu. Charakterystyczne jest to, że we sprawach związanych z finansami mają na ogół szczęście. Dotyczy ono jednak bardziej pomyślnych zbiegów okoliczności, takich jak darowizny, spadki, wygrane na loterii niż finansowych spekulacji, które ludzi tych nie pociągają.
W sprawach własnego zdrowia urodzeni w tej dekadzie mają pewną skłonność do ryzykowania i lekceważenia nawet poważnych dolegliwości, dlatego przyczyna ich śmierci często bywają choroby, które w porę leczone, przeszłyby nieomal bez śladu. Nadmierne dogadzanie swojemu podniebieniu powoduje, że w późniejszym wieku Żółci cierpią na dolegliwości gastryczne.

W dekadzie symbolizowanej przez kolor żółty urodzili się, między innymi: Alexandre Dumas - ojciec, francuski mistrz powieści płaszcza i szpady, autor Trzech muszkieterów i Hrabiego Monte Christo. Zarabiał krocie, ale niezwykła rozrzutność sprawiała, iż zawsze tonął w długach;
Maria Kalergis - piękna blondynka o olśniewająco jasnej cerze, muza poetów. Słynęła z wysokiej inteligencji oraz muzycznych i towarzyskich talentów. Do grona jej wielbicieli należał m.inn. - Cyprian Kamil Norwid.

Wasza wróżbiarka.

2 komentarze:

ma.ol.su pisze...

Wróżbiarko, wiesz, że nawet dosyć trafna to diagnoza, przynajmniej jeśli o mnie chodzi!

Pozdrawiam

Krzywoustek Piotr pisze...

Święty Mikołaj życzy Tobie by każdy dzień był Twoim Świętem a dni tych było wiecej niż gwiazd na niebie.