czwartek, 3 września 2009

Horoskop Flammariona - Barwa Pomarańczowa

Rozsądek i wdzięk - to główne cechy ludzi urodzonych w dekadzie 29 sierpnia - 7 września. Pierwsza zaleta sprawia, że osoby urodzone pod wpływem tej barwy na ogół dobrze sobie dają radę w ważnych, ale także mniej istotnych sprawach. Już w młodości ludzie ci odznaczają się roztropnością i właściwie nie sprawiają większych kłopotów rodzicom i wychowawcom. Dobra pamięć i zdolność logicznego myślenia jest ważną cechą ich umysłu, dlatego też wiedzę zdobywają bez trudu i są na nią otwarci przez całe swoje życie. Mają też dar pozytywnego oddziaływania na innych ludzi, bowiem urodzeni w dekadzie barwy pomarańczowej potrafią skutecznie koić cudze lęki i dodawać otuchy. "Pomarańczowi" rzadko kiedy reagują gwałtownie na jakiekolwiek wydarzenia - zarówno dary jak i ciosy losu. Zmienne koleje życia przyjmują ze spokojem, być może dlatego wiedzie im się na ogół nieźle, gdyż potrafią wykorzystać wszelkie dobre okoliczności, a z niepomyślnych znaleźć zawsze jakieś wyjście.
Ludzie urodzeni pod wpływem barwy Pomarańczowej mają także wiele wrodzonej pogody ducha, a na świat patrzą z rozsądnym optymizmem. Te zalety sprawiają, że wokół nich skupiają się ludzie niezaradni i w kłopotach. Pomarańczowi mają dla tych ludzi wiele zrozumienia, co objawia się w niesieniu im konkretnej pomocy.
Wielość zalet, jakie posiadają symbolizowani przez tę barwę sprawia, że patrzą na otoczenie z pewną wyższością, są jednak na tyle taktowni, aby jej nie okazywać w jakikolwiek sposób.
Pomarańczowi dobrze radzą sobie w różnych profesjach. Bywają rzetelnymi handlowcami, potrafią uczciwie zarządzać cudzymi finansami, mają czasem duże uzdolnienia pedagogiczne. Są odpowiedzialni i dotrzymują słowa. Również w przyjaźni są niezawodni. Często te związki oparte są na pewnej nierówności życiowej, a Pomarańczowi biorą wtedy na siebie role opiekunów i protektorów.
Tak kobiety, jak i mężczyźni często odznaczają się urodą, wyróżniającą ich z grona rówieśników. Jednakowoż rzadko kiedy przywiązują do tego wagę, bowiem próżność i przesadna chęć podobania się nie leży w ich charakterze.
Większość osób urodzonych pod wpływem tej barwy żyje długo i w dobrym zdrowiu. Czasem dokuczają im migreny i dolegliwości gastryczne, którym zresztą skutecznie przeciwdziałają, zachowując wstrzemięźliwość w jedzeniu i piciu.

Pod wpływem barwy Pomarańczowej urodzili się, między innymi:
Franciszek I król Francji - najbardziej renesansowa i barwna postać wśród władców tego kraju. Miłośnik sztuk i nauk, mecenas artystów, wielbiciel pięknych kobiet.
Luigi Galvani - włoski uczony, profesor wydziału medycznego uniwersytetu w Bolonii. Także fizyk i fizjolog, pionier wiedzy o elektryczności.

Wasza wróżbiarka.

Brak komentarzy: